Sommerfest – opdatering

TIDEN NÆRMER SIG. TELTET STÅR KLAR OG VI GLÆDER OS TIL ÅRETS (JUBILÆUMS) SOMMERFEST!

Vi har modtaget spørgsmål fra (nye) beboere vedrørende fællsespisning, og der er klart et behov for at præcisere, hvad det indeholder! Konceptet er, at alle selv medbringer al mad og tilbehør, og vi tænder op i foreningens to store grill’er og så kan maden tilberedes på disse.

Der bliver altså ikke indkøbt og serveret mad fra foreningens side!

DERUDOVER – SOM EN REMINDER – DE VIGTIGE KLOKKESLET PÅ LØRDAG.

15:00 Vi starter (Hoppeborg er åben, spil/lege for børn mm)
15:30 Fælles Kage spisning/konkurrence (medbring selv te/kaffe)
16:30 Velkomstdrink
17:00-18:00 Underholdning – det bliver sjovt!
18:00-20:00 Spisning (grill’er er klar kl. 18)
20:00-21:00 Levende musik
21:00-?? Aften-hygge

Husk at snak med din nabo – måske de har lyst til at kigge forbi selv om de ikke lige har fået tilmeldt sig via mail. Det er også helt i orden! Vi håber mange har lyst til at møde op – og vi har arrangeret et fantastisk vejr til begivenheden. 🙂

Hilsen Festudvalget

Skriv et svar